Konference

Konference 

Svobodná společnost potřebuje svobodná média. A stav médií je indikátorem stavu společnosti. Jestliže byla kdysi problémem dosažitelnost informací, dnes se paradoxně stává problémem jejich přetlak. Stále důležitější je tím pádem schopnost orientovat se v přesyceném prostředí, rozlišovat váhu jednotlivých zdrojů, posuzovat pravdivost různých zpráv a přiměřenost postojů.

Společnost energeia se aktivně zapojuje do společenské diskuse o stavu českých médií. Považujeme za důležité kultivovat jejich úroveň, hájit jejich nezávislost a přispívat k mediální gramotnosti obyvatelstva.

Spolu s neziskovou organizací Pontes se podílíme na pořádání cyklu konferencí pod názvem Člověk a média. Probíhají dvakrát ročně (jarní a podzimní konference) a zabývají se aktuálními problémy a otázkami. Nejbližším tématem je kybernetická bezpečnost. Konference se uskuteční v Americkém centru 24. října 2019.

Některá témata uplynulých konferencí: Novinář jako ohrožený druh (Marek Wollner, Ondřej Kundra), Přímá demokracie – vynález zkázy? (Kateřina Šafaříková, Daniel Prokop, Jakub Horák), Fake news – falešné zprávy (Ivana Procházková, Josef Šlerka), Dokáží média vyhrát volby? (Martin Fendrych, Jan Bednář, Pavel Fischer), Já a média – kdo koho ovládá (Petr Koubský, Jaroslav Vacek, Tomáš Němeček), Jsou média spravedlivá vůči justici? (Lenka Bradáčová, Václav Láska, Jaroslav Spurný). Je u nás ohrožena svoboda veřejnoprávních médií? (Hana Marvanová, Jan Bednář, Daniel Raus). Mediální obraz uprchlické krize (Martin Rozumek, Šimon Pánek, Tomáš Lindner). Ruská informační válka (Jefim Fištejn, Andrej Šarij, Libor Dvořák).

 

Kontaktní osoba
Jana Černocká
+420 777 028 435
energeia@energeia.cz


V rámci všech našich činností využíváme elektro vůz KIA EV6, na který jsme obdrželi podporu z Evropské unie z fondu Next Generation EU.