StartPoint 2021

Start Point Prize 2021

Hygienická opatření z důvodu covidu ovlivnila podobu letošního ročníku. Profil se neměnil, zúžil se ale rozsah. Soutěže se zúčastnilo 12 umělců z 5 zemí (Česko, Slovensko, Německo, Holandsko a Belgie). Hlavní cenu získala Shifra Osorio Whewell z Holandska. Zvláštní ocenění poroty má Kvet Nguyen ze Slovenska a Adam Hejduk z České republiky.

Zde jsou umělci, kteří se soutěže zúčastnili:

MARIA AKSININA FU OSU OSTRAVA
ZOE COUPPÉ KASK GENT
FRANTIŠEK HANOUSEK (& JAKUB HÁJEK) AVU PRAHA
ADAM HEJDUK FAVU VUT BRNO
ASSAF HINDEN KASK ANTWERPEN
ALEXANDER JERMILOV KABK DEN HAAG
OLGA KRYKUN UMPRUM PRAHA
LUKE MCCOWAN HKU UTRECHT
KVET NGUYEN VŠVU BRATISLAVA
HANNA SAMOSON FAMU PRAHA
JULIUS WEIGEL WEISSENSEE KH BERLIN
SHIFRA OSORIO WHEWELL GRA AMSTERDAM

Závěrečná výstava ceny StartPoint se uskutečnila v osvědčeném prostoru Galerie HYB4 v Kampusu Hybernská od 3. do 22. prosince 2021. Byla hodnocena jako velmi kvalitní. I když bylo ztížené cestování po Evropě, všichni soutěžící se osobně zúčastnili.

Návštěvnst přímo v galerii byla průměrná, kvůli covidu jsme ale zprostředkovali výstavu také online, což přilákalo dalších 5 000 návštěvníků. Všichni si mohli stáhnout katalog v elektronické podobě. Tištěných katalogů bylo tím pádem méně (600 ks).

Jedním z cílů projektu StartPoint je konfrontace současných evropských škol. Letošní ročník tento cíl naplnil, i když s menším počtem účastníků a jejich domovských škol. V duchu vytvořené tradice také vznikl prostor pro spolupráci mladých umělců.

Více informací na startpointprize.eu.